پالوداریوم چیست؟

Paludarium اکوسیستمی است که دارای گیاهان آبزی، گیاهان و آبزیان است. نگهداری آنها در مقایسه با آکواریوم های کاملاً آبدار بسیار ساده تر است، زیرا در صورتی که گیاهان و گونه های جانوری مناسبی را انتخاب کنید، آنها مراقب خود هستند و نیازی به توجه بیش از حد شما نخواهد بود. مزایای پالوداریوم نسبت به آکواریوم این است که شما می توانید انواع بسیاری از موجودات مانند طیف گسترده ای از ماهی های آب شیرین، خرچنگ، میگو و حتی لاک پشت ها را درون آن قرار دهید.

در واقع پالداریوم یک زیستگاه نیمه آبی است که در آن آب و زمین با یکدیگر کار می‌کنند و یک جهان کوچک آبی ایجاد می‌کنند که می‌توانید موجودات زیادی را در آن قرار دهید. این محصول خلاقانه به عنوان ” هنر زنده ” توصیف شده است و کلمه “paludarium” از کلمه لاتین “palus” گرفته شده است که به معنی باتلاق و پسوند “arium” است که به معنی گیرنده یا مکان است. شاید شما نیز درباره ویواریوم یا یک تراریوم شنیده باشید و باید بدانید که همه اینها از یک خانواده هستند و پالوداریوم یک تراریوم آبی است که زیر مجموعه ویواریوم شناخته می‌شود. 

پالوداریوم-متریال معماری-معماری-ساختمان-دکوراسیون داخلی

با گیاهان مناسب پالوداریوم آشنا شوید

گیاهان خزنده و پیچک ها برای پوشاندن دیوار پشت مخزن بسیار عالی هستند. انواع سرخس ها مانند سرخس بوستون می‌توانند گیاهان بی نظیری برای پر کردن فضا باشند و رشد بسیار سریعی دارند. گیاه بروملیاد نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای بودن در پالوداریوم باشد. انواع خزه ها به خصوص خزه جاوا می‌تواند در ارتفاع کم به سرعت فضا را پر کند و احساس سرسبزی و طبیعت به فضا بدهد. در بین گیاهان گلدار نیز ارکیده ها می‌توانند زیبایی منحصر به فردی به آکواریوم نیمه پر شما بدهند و ارکیده های ریزنقش برای این انتخاب بهترند چرا که رطوبت بیشتری را تحمل می‌کنند. توجه داشته باشید که رشد و نگهداری ارکیده مانند سایز گیاهان آسان نیست و به توجه بیشتری نیاز دارد.

همچنین تعدادی گیاه گوشتخوار مانند پینگویکول و اوتریکولاریا نیز وجود دارد. توجه داشته باشید که از هر گونه گیاه گوشتخوار که حیوانات زمینی شما را بخورد، خودداری کنید. گیاهان آبزی مانند آنوبیا و کریپتوکورین و همچنین گیاهان شناور مانند سالینیا نیز عملکرد خوبی دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*