برج های ابسولوت ورد در کانادا

برج های ابسولوت توسط دفتر معماری MAD که یک شرکت چینی است،طراحی شده اند و حالا در شهر در حال توسعه میسیساگا که در حومه تورنتو در کانادا واقع شده؛
ابسولوت ورد شامل دو آسمان خراش در یک مجتمع مسکونی ۵ ساختمانه است که در حومه ای در تورنتو به نام میسیساگا Mississauga واقع شده است. این ساختمان ها از شکل جعبه مانند برج های مسکونی معمول اجتناب کرده و دارای چرخشی ۲۰۶ درجه ای در ۵۰ و ۵۶ طبقه می باشند. هرچند این پروژه از ابتدا بصورت تک برج برنامه ریزی شده بود، زمانی که طرح رادیکال و ارگانیک معمار آن قطعی و در عرض چند روز پیش فروش شد، برج دیگری نیز به مجموعه اضافه گشت. این برج ها به برج های مریلین مونرو نیز معروف هستند. این ساختمان های شناور در خط آسمان میسیساگا بسیار شاخص بوده و با طراحی منحصر به فرد خود به چشم می آیند. ‏
در هر دو برج،ولحد های مسکونی دارای منظره پانوراما از افق شهر هستند و بالکن هایی که به دورنمای شیشه ای ساختمان پیچیده شده اند.این عقب نشینی آپارتمان ها که به وسیله بالکن ها در نمای ساختمان صورت گرفته،باعث جلوگیری از تابش مستقیمنور آفتاب در ماه های تابستان می شود.
این آسمان خراش ها در میسیسیگا یکی از مناطق در حال رشد اطراف اوتاوا  واقع در ایالت اونتاریو کانادا قرار گرفته اند.این مرکز تجاری که با هزینه خیره کننده ۴۷۰ میلیون دلار با چشم اندازی خیره کننده نسبت به بندر سیدنی و قایق های آن ساخته شده از مجموعه کاملی از فناوری های دوستدار محیط زیست استفاده می کند که سبب شده،انجمن سازه های سبز استرالیا این پروژه را در میان ساختمان های ۶ ستاره خود قرار دهد.
شرکت MAD سال ۲۰۰۶ برنده طراحی این پروژه شد و ساکنان محلی در ابتدا به این دو ساختمان،به جهت شکل و انحناهایشان لقب برج های مرلین مونرو را داده بودند.
منبع:ستاوین
 
ابسولوت ورد-متریال معماری-معماری-بنای ماندگار
ابسولوت ورد-متریال معماری-معماری-بنای ماندگار.1